تبلیغات
.:::۩:::. - سال اصلاح الگوی مصرف
.:::۩:::.
لطفا تا زمان بارگزاری کامل وبلاگ صبر کنید
شنبه یکم فروردین 1388

سال اصلاح الگوی مصرف

شنبه یکم فروردین 1388

نوع مطلب :پیغامی از مدیر، 
نویسنده :محسن

 

سال 1388 سال اصلاح الگوی مصرف ، از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شد؛

جام جم آنلاین: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال نو، سال جدید را سالی مهم خواندند و با ابراز امیدواری درباره غلبه قدرت ایمانی ملت ایران بر همه حوادث و تحولات این سال، افزودند: با توجه به اهمیت "حیاتی و اساسیِ مصرف مدبرانه و عاقلانه منابع كشور"، سال جدید را در همه زمینه ها و امور، سال اصلاح الگوی مصرف می دانم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان، نزدیكی نوروز امسال را به ایام ولادت خاتم النبیین(ص) و امام جعفر صادق(ع)، باعث شرافت بیشتر عید نوروز دانستند ....

و با تبریك این عید سعید به آحاد ملت عزیز ایران، هم میهنان خارج از كشور و ملتهایی كه نوروز را گرامی می دارند، برای همگان سالی سرشار از نیكویی و سعادت آرزو كردند.

رهبر انقلاب اسلامی سال 87 را سالی پُر ماجرا خواندند و با اشاره به حوادث مهم داخلی و خارجی این سال خاطر نشان كردند: سال 87 با خبرهای خوش هسته ای كه اثبات كننده توانایی ملت ایران و دانشمندان متبحر این سرزمین بود، آغاز شد و پرتاب ماهواره امید، ایران را در این سال در ردیف چند كشور صاحب این فناوری مهم قرار داد كه این پیشرفتهای حقیقتاً شگفت آور، اَرج و اعتبار جدیدی برای ملت ایران به همراه آورده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به راه اندازی موقت و آزمایشی نیروگاه بوشهر افزودند: دنیا قانع شده است كه راه پیشرفت هسته ای ملت ایران را نمی شود بست زیرا  پیشرفتهای ایران در عرصه های مختلف علمی و غیر علمی، نشان دهنده  بی اثر بودن تحریم هاست و اثبات می كند كه ملت بزرگ ایران از درون می جوشد و رشد می‌كند و با اتكاء به جوانان پُر تلاش و سرافراز خود، تبلیغات و ترفندهای دشمنان را خنثی می‌نماید.

رهبر انقلاب اسلامی در این پیام نوروزی همچنین با اشاره به تشكیل مجلس هشتم و كارهای خوبی كه مجلس و دولت با همكاری یكدیگر انجام داده اند افزودند: امیدواریم این همكاریها همچنان ادامه داشته باشد.

ایشان در زمینه مسائل اقتصادی به بحران عظیم اقتصادی جهان اشاره و خاطر نشان كردند: برغم این بحران بزرگ كه از آمریكا شروع شد و طوفان سهمگینی در جهان ایجاد كرد و با وجود تحریمها، مسئولان كشور توانستند كشور و ملت را از افتادن در موج عظیم مشكلات ناشی از بحران جهانی تا حدود زیادی، دور نگه دارند كه البته باید همچنان مراقب بود و تلاش كرد تا انشاءاله پیشرفتهای اقتصادی روزبروز شكوفاتر شود.

حضرت آیت الله خامنه ای از بروز نوآوریها و شكوفاییهای چشم گیر در سال 87 ابراز خرسندی كردند و افزودند: عمل به این شعار در مرحله مقدماتی خوب بوده است اما باید شعار نوآوری و شكوفایی را همچنان با جدیت پیگیری كنیم تا به فضل الهی، به نقطه ای كه شایسته ملت ایران است برسیم.

ایشان همچنین در تشریح مسائل مهم جهانی در سال 87 ، علاوه بر بحران اقتصادی جهانی، به حمله ناكام 22 روزه رژیم صهیونیستی به غزه و مقاومت تحسین برانگیز مردم مظلوم فلسطین اشاره و تأكید كردند: شكست مفتضحانه صهیونیستها، این تجربه بسیار مهم را برای مردم دنیا به ارمغان آورد كه می توانند در مقابل ستمگران بایستند و پیروز شوند.

رهبر انقلاب اسلامی سال جدید را سالی مهم دانستند و با اشاره به دعای حلول سال نو افزودند: تبدیل احوال ملت ایران به نیكوترین احوال، نیازمند توجه و لطف پروردگار است اما باید متوجه بود كه جلب "لطف و رحمت الهی" به تلاش و همت آحاد مردم برای ایجاد تحول در زندگی شخصی و اجتماعی بستگی دارد.

ایشان در تشریح زمینه هایی كه نیازمند تغییر و تحول جدی است به موضوع "اسرافهای شخصی و عمومی" و مصرف بی رویه منابع مختلف كشور اشاره كردند و افزودند: اسلام عزیز و همه عقلای عالم، بر این نكته تأكید می كنند كه مصرف باید مدبرانه و عاقلانه مدیریت شود.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان پیام نوروزی تأكید كردند: همه ما بخصوص مسئولان قوای سه گانه، شخصیتهای اجتماعی و آحاد مردم باید در سال جدید در مسیر تحقق این شعار "مهم، حیاتی و اساسی" یعنی"اصلاح الگوی مصرف در همه زمینه‌ها"،  برنامه ریزی و حركت كنیم تا با استفاده صحیح و مدبرانه از منابع كشور، مصداق برجسته ای از تبدیل احوال ملت به نیكوترین حالها، ظهور و بروز یابد.برای تبادل لینک پیغام بزارید

آخرین پستها