تبلیغات
.:::۩:::. - نشانه های ظهور
.:::۩:::.
لطفا تا زمان بارگزاری کامل وبلاگ صبر کنید
دوشنبه دهم فروردین 1388

نشانه های ظهور

دوشنبه دهم فروردین 1388

نوع مطلب :امام زمان (عج)، 
نویسنده :محسن

 

پیش از آنكه حضرت مهدی(عج) از پرده غیبت بدر آیند نشانه هایی در احادیث از ائمه اطهار(ع) ذكر شده است كه با یك جمع بندی كلی می توان این علائم را به اقسام زیر تقسیم كرد:

خروج سفیانی، خسف بیداء، صیحه آسمانی، نفس زكیه، خروج یمانی، خروج حسنی

خروج سفیانی
سفیانی از شخصیت های بارز زمان ظهور می باشد. او در رأس گروهی جرار وخون آشام نشانه بارزی از مخالفت با حق و حقانیتی است كه خداوند وعده آن را در لسان ناطقش، قرآن كریم، به آدمیان داده است.
وجه تسمیه این انسان پلید به خاطر نسبت داشتن با ابوسفیان است. او از تیره ابوسفیان و همسرش هند جگر خوار است. در یكی از نامه های امیرالمؤمنین به معاویه حضرت به صراحت از دودمان معاویه میداند.امام صادق علیه السلام در توصیف سفیانی می فرمایند:
"او سرخ روی و زاغ چشم و زردموی است.مردی است بزرگ سرو چهارشانه كه سیمایی خشن دارد و در رویش آبله است. چون او را ببینی كورش پنداری، ولی او كور نیست، بلكه وجود نقطه سپید در چشمش او را این گونه جلوه می دهد. او پلیدترین مخلوق روی زمین است كه لحظه ای خدا را نپرستیده و مكه و مدینه را ندیده است".
امام صادق(ع) در جایی دیگر میفرمایند:
"او بانگ میزند خدایا، اول انتقام، وانگهی آتش دوزخ. او بقدری خبیث است كه همسر، مادر وبچه هایش را زنده بگور می كند تا مخفیگاهش را به كسی نگویند".
پس از جنگ ودرگیری میان رومیان واتراك وسایه گستر شدن غم واندوه وآمادگی زمین برای بروز فتنه، بانگ دلخراش سفیانی از فراز منبر در شام شنیده می شود و آسایش از زمین رخت بر می گیرد. با این وجود، این بانگ دلخراش برای منتظران نویدبخش است؛ چرا كه زمان فرارسیدن ظهور را گوشزد می كند. این مطلب مستفاد از كلام امام باقر(ع) است كه میفرمایند:
"منتظر بانگ سفیانی باشید كه بطور ناگهانی از دمشق شنیده می شود. در این بانگ فرج عظیمی برای شماست؛ زیرا كه این بانگ نویدبخش پیروزی بزرگ شماست".
سفیانی در بادی امر به تحكیم مواضع خود در داخل می پردازد. دشمن سرسخت او در ابتدا ابقع ویارانش می باشد كه از دشمنان سرسخت سفیانی و شیعیان محسوب می شود. برخی این احتمال را گذارده اند كه ابقع وهوادارانش همان بنی مروان هستند(روایت شده است كه پیش از ظهور سه نفر مروانی وسفیانی ویمانی خروج نمایند)سفیانی در نهایت بر مروانی غالب می شود وبه مدت سه ماه به كشتار بنی مروان می پردازد
،آنگاه به سمت اهل مشرق می آید تا اینكه وارد كوفه می شود. سفیانی پس از فارغ شدن از داخل عملیات برون مرزی خود را تدارك می بیند ونبرد بزرگ قرقیسا كه در مرزهای سوریه، عراق وتركیه اتفاق می افتد در ادامه همین تصمیم می باشد.هرچند كه در این نبرد بیش از صد نفر كشته می شوند اما برای هیچ یك از طرفین درگیر پیروزی در برندارد.
در روایت آمده است كه خروج سفیانی با تمامی بدی هایش این حسن را دارد كه انتقام از دشمنان شیعه،همچون ابقع و اصهب می گیرد.امام باقر(ع) می فرمایند:
"سفیانی برای انتقام كشیدن از دشمنانتان به نفع شما كافی است. او برای شما از نشانه هست....برخی یاران پرسیدند: در آن هنگام وظیفه ما نسبت به زن وفرزندانمان چیست؟ امام فرمودند: مردان شما خود را پنهان دارند؛ چرا كه هراس وشدت او متوجه شیعیان ماست ..اما زنان ،ان شاء الله به آنها ضرری نمی رسد .پرسیدند: مردان به كجا روند واز شر او به كجا بگریزند؟امام فرمودند: هر كس می خواهد از شر او ویارانش در امان باشد به مدینه یا مكه یا شهرهای دیگر برود. لیكن شما باید به مكه روی آورید كه آنجا محل اجتماع شماست.این فتنه نه ماه، مدت حمل زن باردار،به طول می انجامد و به خواست خدا بیش از این نخواهد شد"برای تبادل لینک پیغام بزارید

آخرین پستها